Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 28 common:people_all_forms

Для лідерів учнівського самоврядування району організували Кашу-квест в Кармалюках

Date: 19 вересня 2019 о 06:57
111 views

У п’ятницю в історичному селі Кармалюки організували Кашу-квест для лідерів шкільного самоврядування Жмеринського району. Під час проведення заходу діти відвідали сільську школу, меморіальний музей імені Устима Кармалюка, навчилися ставити тент, стріляли із луку та пневматичної зброї, шукали скарби, лазили по канатній доріжці, змагалися в знаннях з історії та готували смачнючу кашу із м’ясом та помідорами.
Семінар заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та лідерів учнівського самоврядування за ініціативи начальника відділу освіти Жмеринської райдержадміністрації Інни Цимбал провели у новому форматі.
13 вересня група із переможців конкурсу шкільного самоврядування відправилась в село Кармалюки на зустріч пригодам та яскравим враженням.
Із святковим короваєм дітей зустрічали сільський голова Микола Огородник, директор Кармалюківської школи Оксана Кривіцька зі своїм колективом та вдягнені у національне вбрання школярі.
Гостям запропонували відвідати місцеву школу. Ця невеличка радянська будівля іще нещодавно була сільською радою. Для навчання дітей виділили це приміщення, так як школа в с.Кармалюки згоріла внаслідок удару блискавки.
Дітей запросили на семінар зі шкільного самоврядування. Він пройшов у кінотеатральному залі місцевого будинку культури. Головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Аліна Лукова та директор районного будинку творчості школярів та юнацтва Алла Ланова розповіли шкільним лідерам про нові способи самоврядування в учбових закладах та здобуття інформації завдяки мережі інтернет.
Далі усіх повели на екскурсію в місцевий меморіальний музей імені Устима Кармалюка, що знаходиться на другому поверсі будинку культури. Екскурсовод розповідала про нелегке життя Устима та його сім’ї.
Окремою темою стали роки кріпацтва місцевого героя. За її словами, Кармалюка покохала польська пані, але він, боючись смерті від рук її чоловіка сказав, що вона застара для нього, за що і поплатився рештками свободи. Пані підставила юнака та відправила до в’язниці, але з рештою допомогла при втечі. Документальні підтвердження цієї історії, відповідно до слів екскурсовода, знайшлися у судових документах села.
Директор районного будинку творчості Алла Ланова каже: «Сьогодні ми зібрали тут лідерів, щоб вони познайомилися одне з одним. Ми назвали цей квест «Стежками Кармалюка», щоб вони познайомилися як з історією села, так і з постаттю Устима Кармалюка. До того ж тут гарно поставлена туриссько-краєзнавча робота. Всі ці три компоненти ми об’єднали, тому я думаю, що наш захід сьогодні вдасться, ми дуже на це сподіваємось!»
Діти, вражені історією та справжніми артефактами тієї буремної епохи відправились до кармалюковського лісу. Саме тут, в чащі із дерев найчастіше бачили джентльмена удачі Устима Кармалюка. Ліс був забарвлений ніжним осіннім листям, що створювало відчуття присутності чогось надзвичайного, а промені осіннього сонця пробивались через гілля та надавали місцевості небаченого об’єму.
На вході стояли вартові у вишиванках та шароварах, в руках в них були рушниці. Хлопці голосно привітали новоприбувших в ряди кармалюковського руху та провели до місця збору. На галявині стояли снопи, що були замість лавок та безліч смачнючих яблук, якими пригощали усіх охочих.
Учасників зібрали докупи та оголосили про початок квесту. Розподіл відбувся на п’ять команд по 7-8 осіб у кожній, в командах були відібрані лідери. Попередили, що всього у квесті шість локацій, на кожній з яких присутня задача із різних навичок, і що лише пройшовши усі перешкоди, можна перемогти, саме у вирішенні цих перепон повинні проявитися їх лідерські якості.
Сергій Репінський, заступник директора з виховної роботи Кармалюківської школи, констатує: «Основна мета квесту – зібрати дітей і в ігровій формі, формі пригоди, згуртувати, познайомити їх.»
Квест розпочався. Усі команди розділили по п’яти основним квестам.
Першим завданням стало знання місцевої історії. Команда, що підходила повинна була відповідати на питання про минуле села пов’язане з Устимом.
Друге завдання було на спортивне орієнтування. Школярі ставили тент на час. Інструктор давав усні поради, тому усі справлялись і швидко і якісно. Головним на думку інструктора, було те, щоб підлога тенту була вірно складена, інакше він може швидко впасти.
Пройшовши вперед, діти опинялися на стрільбищі. Взявши в руки рушницю і бачучи перед собою мішень вони із двох спроб повинні були влучити у ціль. Вдавалось це не кожному, адже поцілити з пневматичної зброї, усе ж, треба вміти. Попередньо дівчат та хлопців вчили заряджати та цілитися. Всього було дві рушниці, одна з яких була справжньою копією мисливської. А для бажаючих чого незвичайного були стрільби із справжнього луку.
Четвертим випробуванням був пошук скарбів Кармалюка. Місцеві випускники заздалегідь підготували місцевість, обнесли ділянки пошуку мотузками, а в землі був заритий маленький скарб. Пошук відбувався завдяки сучасним металошукачам. Команда брала два шукачі та обходила з ними ділянки, після чого лопатами викопувала скарби. Призами за знайдений скарб були шоколадні монетки. Одна дівчинка поцікавилась у випускників-організаторів стосовно того, чи справді можна щось знайти у цьому лісі? Хлопець витяг із кишені жменю старовинних монет та продемонстрував усім присутнім.
Далі на маленьких лідерів очікувала справжня перешкода – канатна доріжка. Над невеличкою прірвочкою навісили канатні мотузки, до яких закріпили страховку. Діти та навіть викладачі спробували себе у цьому іспиті на сміливість та витривалість. З одного кінця прірви слід було потрапити до іншого, а щоб отримати 12 балів, варто було виконати цей трюк взагалі без сторонньої допомоги. Звісно, з викликом справились далеко не всі охочі відвідати гострих відчуттів. Деякі скаржились, що в них не вистачає сил, деякі занадто боялись опинитись зависоко над землею. Але усе ж були раді, що принаймні спробували цих дивних, нових, але надзвичайних відчуттів.
Остаточним випробуванням став сам каша-квест. За виділений час команди повинні були зварити кашу із м’ясом та помідорами, а також презентувати її журі. Для приготування страви учасники розпалювали багаття та в казанках готували кашу.
Вперше в житті розумію, що гречана каша може мати різний смак
Кожна з команд виконала оригінальне оформлення власної страви, так із помідорів вирізали різні фігури та навіть тваринок. Журі дуже вподобало гастрономічні вироби дітей: «Скуштувала три каші поспіль, а смак у всіх різний!», «Вперше в житті розумію, що гречана каша може мати різний смак», – кажуть вони, після дегустації.
Наприкінці заходу організатори нагородили дітей почесними грамотами – як лідерів шкільного самоврядування, що пройшли усі випробування на шляху до успіху. Ціллю поїздки було виділення тих школярів, що будуть балотуватися на виборах в якості кандидатів у лідери учнівського самоврядування району.
Запитуючи в організатора квесту Аліни Лукової в чому саме полягає суть лідерства, вона дає відповідь: «Робота в команді дозволяє проявити свої якості. Ми допомагаємо їм ці якості розвивати, і саме завдяки ним проявляється особистість дитини. А чим яскравіша особистість, тим сильніші лідерські якості!».
Директор Кармалюковської школи Оксана Кривіцька розповідає про підготовку заходу: «Готувалися звичайно довго, вчора були до самої ночі в лісі, стрілочки чіпляли та локації робили. Допомагали люди з села, адже і страховка – де канатна дорога; і рушниці, де є – в кого є ми взяли; і металошукачі - це те, що дітям було цікаво. Готувалися так, щоб було добре.»

Comments:
Only authorized users can leave comments.